namai - Antivirusinės priemonės
Informacijos vizualizavimas tekstiniuose dokumentuose informatikos ir IKT pamokos planas (7 kl.) tema. Tekstinės informacijos vizualizavimo metodai Vizualizuodami informaciją tekstiniuose dokumentuose paruoškite pranešimą

Pilnas vardas

Shevyakhova Marina Anatolyevna

Darbo vieta

savivaldybės ugdymo įstaiga "Licėjus Nr. 7"

Darbo pavadinimas

IT mokytojas

Prekė

technologija

Klasė

7L klasė

Tema ir pamokos numeris temoje

Teksto apdorojimas

7 pamoka

Pagrindinė pamoka

Informatika. L.L. Bosova, A.Yu.Bosova

8. Pamokos tikslas: pristatyti informacijos vizualizacijos sąvoką tekstinius dokumentus.

9. Mokymosi rezultatai:

Tema – gebėjimai naudotis tekstinės informacijos struktūrizavimo ir vizualizavimo priemonėmis;

Metasubjektas – plataus spektro įgūdžių ir gebėjimų naudojant informacines ir komunikacijos technologijas kuriant tekstinius dokumentus;

Racionalaus turimų priemonių naudojimo įgūdžiai;

- UUD (asmeninio, reguliavimo, pažinimo) formavimas;

- ugdyti gebėjimą analizuoti ir apibendrinti, daryti išvadas; plečiant savo akiratį.

Asmeninis – suvokti tekstinių dokumentų kūrimo įgūdžių socialinį ir bendrąjį kultūrinį vaidmenį šiuolaikinio žmogaus gyvenime;

ugdyti atkaklumą, savarankiškumą ir susidomėjimą dalyku;

Komunikacinio UUD kūrimas.

10. Pamokos tipas: pamoka apie naujos medžiagos įvedimą

11. Studentų darbo formos:frontalinis, darbas poromis, savarankiškas darbas

12. Reikalinga įranga:projektorius, ekranas, mokinių kompiuteriai

13. Pagrindinės sąvokos:informacija, vizualizacija, suženklinti ir sunumeruoti sąrašai, vieno lygio, kelių lygių, lentelė, žymų debesis.

14. Pamokos struktūra:

  1. Organizacinis etapas – 1 min;
  2. Žinių atnaujinimas. Mokymosi tikslų nustatymas – 7 min;
  3. Bendradarbiaujantis problemos tyrinėjimas (Naujų žinių atradimas) – 8 min.;
  4. Modeliavimas (Grupinis darbas) – 5 min;
  5. Naujo veikimo būdo kūrimas (praktinis darbas)
  1. 1 dalis – 5 min
  2. 2 dalis – 8 min
  3. 3 dalis – 7 min;
  1. Apibendrinant, atspindys – 3 min;
  2. Namų darbų informacija – 1 min.

15. Pamokos eiga

Scena

Scenos užduotys

Mokytojų veikla

Studentų veikla

Universali mokymosi veikla

Organizacinis etapas

Psichologiškai paruoškite mokinius darbui treniruočių metu.

Sveikinimai vaikinai. Suteikiu normalią išorinę aplinką darbui treniruočių metu;

Pasiruošimas dirbti klasėje

Reguliuojantis UUD:

Gebėjimas virti darbo vieta atlikti įvairaus pobūdžio darbus

Žinių atnaujinimas

Mokymosi tikslų nustatymas

Sukurkite probleminę situaciją, kad nustatytumėte mokinių žinių ribas ir nustatytumėte naują mokymosi užduotį

Organizuoju gilinimąsi į problemą, sukuriu situaciją, kad mokiniai patys nustatytų savo žinių ribas

Klausykite mokytojo, užmegzkite dialogą su mokytoju, darykite prielaidas

Nustatyti edukacines užduotis, kurias reikės išspręsti pamokos metu

Komunikacinis:gebėjimas suformuluoti savo nuomonę, gebėjimas organizuoti ir planuoti ugdomąjį bendradarbiavimą su mokytoju

Kognityvinis: gebėjimas apibrėžti sąvokas;

Reguliavimo : gebėjimas praktinę užduotį transformuoti į pažintinę

Bendras problemos tyrimas

Organizuokite mokymosi problemos sprendimo paiešką.

Žiūrėkite vaizdo įrašą

Užfiksuoju studentų iškeltas hipotezes ir organizuoju jų aptarimą.

Išanalizuokite tai, ką jie mato, ir pateikite pasiūlymus

Bendravimas: - užmegzti darbinius santykius, efektyviai bendradarbiauti

Reguliavimo : gebėjimas ištirti mokymosi užduoties sąlygas, nustatyti veiksmų eiliškumą sprendžiant problemą; sąmoningai konstruoti žodinius teiginius, aptarti mokymosi užduoties sprendimo būdus; analizuoti, įrodyti, argumentuoti savo požiūrį

Modeliavimas

Ištaisykite modelyje esminius tiriamo objekto ryšius

1 pristatymas

Atkreipiu moksleivių dėmesį į tuos darbo su mokomąją medžiaga būdus, kurie padėjo jiems rasti reikalinga informacija ir jį susisteminti.

Siūlau, remdamasis gauta informacija, pateikti mokslinis apibrėžimas„Informacijos vizualizacijos“ sąvokos

Sąvokų įvedimas: suženklinti, sunumeruoti sąrašai.

Kokiais atvejais naudosime sunumeruotą sąrašą? O kaip su pažymėtaisiais?

Pagal struktūrą jie skiriasi vieno ir kelių lygių sąrašai.

Pažvelkime į mūsų vadovėlio ir meno knygos turinį...

Darbas poromis: išspręskite problemą

Ką naudosime informacijai vizualizuoti?

(1 priedas)

Palyginti, nustatyti bendrus požymius, sisteminti gautą informaciją ir ją užfiksuoti

Padarykite prielaidas apie veiksmų metodus, kuriuos jie taikė mokomojoje medžiagoje

Pateikite mokslinį informacijos vizualizacijos apibrėžimą

Padarykite išvadas ir atsakykite

Apsvarstykite ir apibrėžkite

Lentelė.

Išspręsti problemą

Kognityvinis UUD:

gebėjimas daryti išvadas remiantis objektų ir tekstinės medžiagos analize;

Bendravimo UUD:

Gebėjimas konstruoti kalbos teiginį pagal pavestas užduotis;

Reguliuojantis UUD:

Gebėjimas reikšti savo prielaidas, pagrįstas darbu su medžiaga;

Kognityvinis UUD:gebėjimas rasti atsakymus į klausimus naudojantis įvairiais informacijos šaltiniais;

Bendravimo UUD:

Gebėjimas reikšti savo mintis žodžiu

Naujo veikimo būdo kūrimas

Sudaryti sąlygas naujus veikimo būdus panaudoti mokomąją medžiagą praktiniame darbe

Praktinio darbo paaiškinimas

1 dalis – kartu (2 priedas)

2 dalis – savarankiškai, su patikrinimu (3 priedas)

„Žymų debesies“ sąvokos įvadas

3 dalis – naudokite algoritmą, kad sukurtumėte savo raktinių žodžių debesį pamokos tema (4 priedas)

Praktinius darbus atlikti pasitelkiant įgytas žinias.

Dalyvauti kolektyvinėje diskusijoje apie savo darbo rezultatus

Jie aptaria ir apibrėžia „žymų debesį“

Reguliuojantis UUD:

gebėjimas reikšti savo prielaidas, pagrįstas darbu su medžiaga; organizuoti savo veiklą stebėjimams atlikti;

Asmeninis UUD:

domėjimosi edukacine ir moksline veikla ugdymas;

Kognityvinis UUD:

gebėjimas rasti atsakymus į klausimus naudojantis įvairiais informacijos šaltiniais

Apibendrinant. Atspindys

Nustatyti atitikmenis tarp užsibrėžtų pamokos tikslų ir mokinių darbo rezultatų, koreguoti.

Organizuoju mokinių mokymosi veiklos refleksiją

Atlikti edukacinės veiklos savianalizę

Reguliuojantis UUD:gebėjimas vykdyti pažintinę ir asmeninę refleksiją;

Namų darbų informacija

Siūlau namų darbus ir komentarus apie jų atlikimą

Klausimų apie namų darbus uždavimas

Reguliuojantis UUD:gebėjimas užduoti klausimus, reikalingus organizuoti savo veiklą

1 priedas.

1 užduotis.

Borya, Vitya, Grisha ir Egor susitiko visos Rusijos informatikos olimpiadoje. Vaikinai atvyko iš skirtingų miestų: Maskvos, Omsko, Saransko ir Kirovo. Yra žinoma, kad Borya gyveno viename kambaryje su berniuku iš Kirovo ir nė vienas iš šių dviejų berniukų niekada nebuvo buvęs Maskvoje ar Saranske. Griša žaidė vienoje komandoje su berniuku iš Maskvos, o vakarais jų aplankyti atvažiuodavo draugas iš Kirovo. Egoras ir berniukas iš Maskvos mėgo žaisti šachmatais. Kuris iš vaikinų atėjo iš kur?

Sprendimas

Maskva

Omskas

Saranskas

Kirovas

Borya

Vitya

Griša

Egoras

2 priedas.

I dalis

7 klasės aplanke atidarykite failą I dalis. Nustatykite sąrašo pavadinimą. Padarykite informaciją vizualiai

CPU

Atmintis

RAM

Ilgalaikė atmintis

Kietasis magnetinis diskas

Disketas

Flash atmintis

Optiniai diskai

Įvesties įrenginiai

Klaviatūra

Pelė

Skaitytuvas

Grafikos planšetė

Skaitmeninė kamera

Mikrofonas

Vairasvirtė

Išvesties įrenginiai

Monitorius

LCD monitorius

Katodinių spindulių vamzdžių monitorius

Spausdintuvas

Matricinis spausdintuvas

Reaktyvinis spausdintuvas

Lazerinis spausdintuvas

3 priedas.

II dalis

Sukurkite tekstinį dokumentą naudodami sąrašus su ženkleliais ir numeriais.

  1. Pastraipų eilučių lygiavimo būdai
  • Kairė
  • Centruota
  • Teisingai
  • Plotis
  1. Informacija lentelėje
  • Vizualinis
  • Kompaktiška
  • Lengvai matomas
  1. Antraštė
  1. 1 skyrius
  1. 1 dalis
  2. 2 dalis
  1. 2 skyrius
  2. 3 skyrius
  1. 1 dalis
  2. 2 dalis
  3. 3 dalis
  1. 4 skyrius

4 priedas.

III dalis

Žymų debesies kūrimas

Vykdymo algoritmas

10. Spustelėkite Išsaugoti (išsaugoti) formatu Vaizdas asmeniniame aplanke pavadinimu „Mano debesis“ (išsaugoma paskutinė forma)

Nuoroda

Bet koks – savavališkas, visi – bet koks, pakartotiniai sukimai (sukimas, sukimasis) Tema – tema

Šriftas – šriftas, išdėstymas – vieta, išplanavimas

Priimti – sutinku, priartinti – mastelį, praleisti – praeiti, išplėsti – patobulinti

Tinklalapis – puslapis

figūra

Pateikti - įsivaizduoti, pateikti

naršyti – peržiūra, peržiūra


SVARBIAUSIAS

Yra žinoma, kad tekstinę informaciją žmogus suvokia geriau, jei ji yra vizualizuota – sutvarkyta sąrašų, lentelių, diagramų pavidalu, pateikiama iliustracijomis (nuotraukomis, brėžiniais, diagramomis).

Visų rūšių sąrašai dokumentuose sudaromi naudojant sąrašus. Remiantis projektavimo metodu, skiriami numeruoti ir ženkleliais pažymėti sąrašai. Sunumeruotas sąrašas dažniausiai naudojamas tais atvejais, kai svarbi daiktų eiliškumas; pažymėta – kai prekių eiliškumas jame nėra svarbus. Struktūroje išskiriami vieno ir kelių lygių sąrašai.

Norint apibūdinti daugybę objektų, turinčių tuos pačius savybių rinkinius, dažniausiai naudojamos lentelės, susidedančios iš stulpelių ir eilučių. Lentelėje pateikta informacija yra aiški, kompaktiška ir lengvai matoma.


Šiuolaikinės teksto rengyklės suteikia galimybę įtraukti, apdoroti ir kurti grafinius objektus.

Klausimai ir užduotys

1. Kokiu tikslu kūrėjai į tekstinius dokumentus įtraukia sąrašus, lenteles ir grafinius vaizdus?

2. Kam naudojami sąrašai? Pateikite pavyzdžių.

3. Palyginkite sąrašus su numeriais ir ženkleliais. Ką jie turi bendro? Koks skirtumas?

4. Kuris sąrašas vadinamas daugiapakopiu? Pateikite tokio sąrašo pavyzdį?

5. Kokia informacija gali būti sutvarkyta lentelės forma? Kokią naudą teikia informacijos pateikimas lentelėje?

6. Kokių taisyklių reikia laikytis projektuojant lenteles?

7. Kokie grafiniai objektai gali būti įtraukti į tekstinį dokumentą?

8. Išvardykite pagrindines savybes teksto rengyklės apie darbą su grafiniais objektais.

OCR įrankiai

Ir kompiuterinis vertimas

Raktažodžiai;

Dokumentų atpažinimo programos

Kompiuteriniai žodynai

Vertimo programos

Be teksto rengyklės, skirtos tekstams kurti ir apdoroti kompiuteryje, yra nemažai programų, leidžiančių automatizuoti žmogaus darbą su tekstine informacija.

4.5.1. Optinės programos

Dokumento atpažinimas

Labai dažnai į kompiuterį reikia įvesti kelis puslapius teksto iš knygos, straipsnį iš žurnalo ar laikraščio ir pan.. Žinoma, galite skirti šiek tiek laiko ir tiesiog įvesti šį tekstą klaviatūra. Tačiau kuo didesnis šaltinio tekstas, tuo daugiau laiko reikės įvesti jį į kompiuterio atmintį.

Spręskite patys. Tarkime, vienas iš jūsų klasės draugų, įvaldęs klaviatūros treniruoklį, gali įvesti tekstinę informaciją 150 simbolių per minutę greičiu. Sužinokime, per kiek laiko jis į kompiuterio atmintį įves A. Dumas romano „Trys muškietininkai“ tekstą. Viename iš šio romano leidimų yra 590 puslapių; kiekviename puslapyje yra 48 eilutės, kiekvienoje eilutėje yra vidutiniškai 53 simboliai.



Paskaičiuokime bendrą romano veikėjų skaičių: 590 48 53 1 500 960 (simboliai).

Paskaičiuokime, kiek laiko reikia šiam simbolių masyvui įvesti į kompiuterio atmintį: 1500960: 150 10000 (min.). Ir tai yra maždaug 167 valandos.

Tačiau mes nediskutuojame apie laiko taisymą galimos klaidos Taikydami šį teksto įvedimo būdą neatsižvelgiame į žmogaus nuovargį.

Tekstams į kompiuterio atmintį įvesti iš popierinių laikmenų naudojami skaitytuvai ir simbolių atpažinimo programos. Vienas is labiausiai garsios programosŠis tipas yra AVVUU FineReader. Supaprastintu būdu darbas su tokiomis programomis gali būti pavaizduotas taip:

1. Popierinė laikmena dedama po skaitytuvo dangteliu.


Programa duoda komandą Nuskaityti ir atpažinti. Pirmiausia sukuriama skaitmeninė originalaus dokumento kopija grafinio vaizdo formatu. Tada programa analizuoja dokumento struktūrą, savo puslapiuose išryškindama teksto blokus, lenteles, paveikslėlius ir kt.. Eilutės skirstomos į žodžius, o žodžiai – į atskiras raides. Po to programa lygina rastus simbolius su šabloniniais raidžių ir skaičių vaizdais. saugomas jos atmintyje. Programa svarsto įvairias eilutes padalyti į žodžius ir žodžius į simbolius parinktis. Programa turi integruotus žodynus, kurie suteikia tikslesnę analizę ir atpažinimą bei atpažinto teksto patikrinimą. Išanalizavus didžiulį skaičių galimi variantai, programa priima galutinį sprendimą ir pateikia vartotojui aiškų tekstą.

H. Atpažintas tekstas perkeliamas į langą teksto redaktorius(pvz., Microsoft Word).

Vietoj skaitytuvo galite naudoti skaitmeninį fotoaparatą arba fotoaparatą Mobilusis telefonas. Pavyzdžiui, dirbdami su knygomis bibliotekoje galite fotografuoti jus dominančius puslapius. Nukopijavę paveikslėlius į kompiuterį, galite paleisti AVVU FineReader, atpažinti tekstus ir toliau dirbti su jais tekstų rengyklėje (4.20 pav.).

Ryžiai. 4.20. Optinis dokumentų atpažinimas

4.5.2. Kompiuteriniai žodynai

Ir vertimo programos

Galimybės šiuolaikiniai kompiuteriai apie didelių duomenų kiekių saugojimą ir jų įgyvendinimą Greita paieška sudaro kompiuterinių žodynų ir vertėjų programų kūrimo pagrindą.

Įprastame kelių šimtų puslapių žodyne tinkamo žodžio paieška yra ilgas ir daug darbo reikalaujantis procesas. Kompiuteriniai žodynai pateikia momentinė paieškažodyno įrašai. Daugelis žodynų suteikia vartotojams galimybę klausytis žodžių, kuriuos sako gimtoji.

Kompiuteris mus e žodynai (rusų-anglų ir anglų-rusų, rusų-prancūzų, rusų-vokiečių ir kt.) gali būti įdiegti kompiuteryje kaip savarankiški. musŠios programos yra integruotos į teksto rengyklę ir egzistuoja internete internete.

Www „Yandex Dictionaries“ paslauga (http://slovari.yandex.ru/) teikia žodžių vertimą iš septynių užsienio kalbų į rusų kalbą ir atvirkščiai. Galite gauti išsamios informacijos apie teisingą svetimžodžių tarimą ir rašybą, sinonimus ir vartojimo pavyzdžius.

Kompiuteriniai žodynai ATLIEKA atskirų žodžių ir žodžių junginių vertimus. Tekstiniams dokumentams išversti naudojamos vertėjų programos. Jie pagrįsti formaliomis kalbos žiniomis – žodžių darybos taisyklėmis ir sakinių darybos taisyklėmis. Vertėjo programa pirmiausia analizuoja tekstą šaltinio kalba, o tada sukuria šį tekstą ta kalba, į kurią jis turi būti išverstas.

Vertėjų programų pagalba galite sėkmingai išversti techninę dokumentaciją, verslo korespondenciją ir kitą tekstinę medžiagą, parašytą „sausa“ kalba. Literatūros tekstus, emociškai įkrautus, gausius hiperbolių, metaforų ir pan., išversti pilnai gali tik žmogus.

Teksto vertėjo paslauga (http://www.translate.ru/[)efault.aspxnext) skirta automatizuotam mažų (ne daugiau kaip 3000 simbolių) teksto informacijos fragmentų vertimui iš vienos kalbos į kitą. Jis palaiko anglų, rusų, vokiečių, prancūzų, ispanų, portugalų, italų ir lietuvių kalbas; Numatytos 26 vertimo kryptys (anglų-rusų ir rusų-anglų; vokiečių-rusų ir rusų-vokiečių; prancūzų-rusų ir rusų-prancūzų ir kt.).

Teksto atpažinimas ir kompiuterinis vertimas

SVARBIAUSIAS

Tekstams į kompiuterio atmintį įvesti iš popierinių laikmenų naudojami skaitytuvai ir simbolių atpažinimo programos.

Šiuolaikinių kompiuterių galimybės kaupti didelius informacijos kiekius ir juose atlikti greitas paieškas sudaro kompiuterinių žodynų ir vertėjų programų kūrimo pagrindą. Kompiuteriniai žodynai verčia atskirus žodžius ir frazes. Tekstiniams dokumentams išversti naudojamos vertėjų programos.

Klausimai ir užduotys

1. Kokiais atvejais teksto atpažinimo programos taupo žmogaus laiką ir pastangas?

2. Kiek laiko užtruks L. Dumas romano „Trys muškietininkai“ teksto įvedimas į kompiuterio atmintį naudojant skaitytuvą ir AVVU FineReader programą, jei žinoma, kad vieno puslapio nuskaitymas trunka 3 s, puslapio keitimas skaitytuvas užtrunka 5 s, o puslapių atpažinimas - 2 s?

H. Ieškokite informacijos apie nuskaitymo braukimo technologiją internete. Kokia jo esmė?

4. Kokie, Jūsų nuomone, yra pagrindiniai kompiuterinių žodynų pranašumai, palyginti su įprastiniais knygų pavidalo žodynais?

5. Kodėl vertėjų programos sėkmingai verčia verslo dokumentus, bet nėra tinkamos versti literatūros tekstus?

6. Naudodami turimą vertimo programą išverskite į jums pažįstamą kalbą. užsienio kalba frazė: „Be tekstų rengyklės, skirtos tekstams kurti ir apdoroti kompiuteryje, yra daugybė programų, leidžiančių automatizuoti asmens darbą su teksto informacija“. Išverskite rezultatą į rusų kalbą naudodami tą pačią programą. Palyginkite pradinės frazės tekstą ir galutinį rezultatą. Pateikite savo pastabas.

Kiekybinių parametrų įvertinimas

Tekstiniai dokumentai

Raktiniai žodžiai:

Kodų lentelė

Aštuonių bitų dvejetainis kodas

Informacijos apimtis tekstą

Yra du šios sąvokos supratimai „teksto vizualizacija“. Pirmuoju supratimu, teksto vizualizacija yra vaizdų generavimas iš įvesties teksto. Pateikiamas toks pavyzdys: pagal tekstą, pateiktą pav. 1 jums reikia sukurti vaizdą. Tuo pačiu vaizdą generuojanti sistema turi suprasti, kad kompiuteris gali stovėti tik ant stalo ir automatiškai pridėti lentelę prie vaizdo. Tarp rusų kalbos darbų šia kryptimi pažymime darbą.

Kitas „teksto vizualizacijos“ sąvokos supratimas apima teksto elementų arba struktūrų, išgautų iš teksto švietimo ar analitiniams poreikiams, vaizdą. Pagal šį supratimą galima išskirti keletą skirtingų požiūrių.

Istoriškai pirmasis – vadinamasis žymų debesis. Žymų debesis yra raktinių žodžių arba frazių rinkinys – žymos, išgautos iš teksto, pavaizduotos plokštumoje. Kiekvienos žymos dydis priklauso nuo dažnio ar bet kokio kito dažnio atsakasžyma. Žymės debesis gali būti bet kokios formos: tikrai debesų arba, pavyzdžiui, žvaigždžių.



Ryžiai. 2, šaltinis: https://uniqons.wordpress.com

Kartais žymos debesyje esanti spalva rodo kai kurias svarbias savybes, pvz., autorystę. Fig. 3 žodžiai iš Obamos rinkimų programos rodomi mėlyna spalva, McCain – ruda spalva. Žymų debesys suteikia teksto ar tekstų rinkinio turinio apžvalgą. Pavyzdžiui, žymų debesys naudojami norint vizualizuoti dažnus žodžius teigiamuose arba neigiamuose tviteriuose apie 2012 m. JAV rinkimų kampaniją. Vienas iš žymų debesies idėjos patobulinimų pristatomas: debesys Viena, kurie naudojami dviejų tekstų rinkinių kontrastui parodyti.



Ryžiai. 3, šaltinis: http://www.planetizen.com/


Ryžiai. 4, Trys Vienos debesų pavyzdžiai. Kairėje pusėje yra dažni žodžiai iš tviterinių žinučių, kuriuose yra žodis „Orioles“ (beisbolo komanda), dešinėje – „Nacionalai“. Viduryje yra žodžiai, bendri abiem kolekcijoms.

Antrasis požiūris į teksto vizualizavimą yra vizualizacija tekstų ir aibių teorinių, algebrinių ar statistinių elementų santykius tarp jų. Paprastai pagal šį metodą tekstas arba tekstų rinkinys vaizduojamas grafiku, kurio viršūnės yra raktiniai žodžiai arba frazės arba nuo tekstų atskirtos sąvokos, sujungtos briaunomis pagal tam tikrus principus. Pavyzdžiui, sudaroma temų panorama - trijų sujungtų komponentų grafikas (žr. 5 pav.), kiekviena dalis atitinka vieną šaltinį, mazgai pažymėti raktiniais žodžiais arba frazėmis. Grafike yra dviejų tipų briaunos: viename komponente, atitinkančiame vieną šaltinį, mazgai yra sujungti pagal abipusį pasireiškimą. Antrojo tipo briaunos jungia panašius mazgus iš skirtingų šaltinių. Sukuriamas metro žemėlapis (6 pav.) – dinaminių raktinių žodžių ir frazių grupių vizualizacija.



Ryžiai. 5


Ryžiai. 6

Trečiasis požiūris į teksto vizualizavimą yra modelių vizualizacija paslėptos temos(latentinės temos). Serendip sistema išryškina paslėptas temas tekste, o žodžius įvesties tekste paryškina spalva (7 pav.). Kiekviena paslėpta tema turi savo spalvą, spalvos intensyvumas priklauso nuo žodžio atsiradimo temoje laipsnio. Paslėptos temos pateikiamos kaip žymų debesys (8 pav.).


Ryžiai. 7

Ryžiai. 8

Mūsų darbas kuriant atskaitos grafiką priklauso antrajam požiūriui. Referenciniame grafike mazgai yra raktiniai žodžiai arba frazės, o formos A->B nukreiptos briaunos apibrėžia santykį, kurio forma yra „jei įvyksta A, tada atsiranda B“, tai yra, „B atsiranda A kontekste“.

  1. Chang, Angel X., Manolis Savva ir Christopher D. Manning. „Semantinis teksto analizavimas 3D scenos generavimui“. ACL 2014 (2014): 17.
  2. Ustalovas, Dmitrijus ir Aleksandras Kudrjavcevas. "Ontologijos taikymas vaizdo sintezėje iš teksto". Visos Rusijos mokslinės ir praktinės konferencijos „Vaizdų, tinklų ir tekstų analizė“ pranešimai. M.: Nacionalinis atvirasis universitetas INTUIT. 2012 m
  3. Coupland D. (1996), Microserfs, Flamingo
  4. Wang, H., Can, D., Kazemzadeh, A., Bar, F. ir Narayanan, S. (2012 m. liepos mėn.). Sistema, skirta 2012 m. JAV prezidento rinkimų ciklo „Twitter“ nuotaikų analizei realiuoju laiku. „Proceedings of the ACL 2012 System Demonstrations“ (p. 115–120). Kompiuterinės lingvistikos asociacija.
  5. Coppersmith, G. ir Kelly, E. (2014). Dinaminiai „Wordclouds“ ir „Vennclouds“, skirti tiriamajai duomenų analizei. Rėmėjas: Idibon, 22 m.
  6. Liu, S., Wang, X., Chen, J., Zhu, J., & Guo, B. (2014, spalis). TopicPanorama: visas atitinkamų temų vaizdas. In Visual Analytics Science and Technology (VAST), 2014 m. IEEE konferencija (p. 183–192). IEEE.
  7. Shahaf, D., Yang, J., Suen, C., Jacobs, J., Wang, H. ir Leskovec, J. (2013, rugpjūčio mėn.). Informacinė kartografija: didinamų, didelio masto informacijos žemėlapių kūrimas. In Proceedings of the 19th ACM SIGKDD International Conference on Knowledge discovery and data mining (p. 1097-1105). ACM.
  8. Alexander, E., Kohlmann, J., Valenza, R., Witmore, M. ir Gleicher, M. (2014, spalis). Serendip: temos modeliu pagrįstas vaizdinis teksto korpusų tyrinėjimas. In Visual Analytics Science and Technology (VAST), 2014 m. IEEE konferencija (p. 173–182). IEEE.
  9. Smith, A., Chuang, J., Hu, Y., Boyd-Graber, J. ir Findlater, L. (2014). Lygiagretus žodžių ir temų santykių vizualizavimas temų modeliuose. Rėmėjas: Idibon, 79 m.

Informatikos pamokos santrauka federalinio valstybinio išsilavinimo standarto įgyvendinimo kontekste

„Informacijos vizualizavimas tekstiniuose dokumentuose“

Klasė: 7.

Pamokos tipas: naujos medžiagos mokymasis, pirminis konsolidavimas.

Pamokos formatas: frontalinis darbas su klase, kompiuterių dirbtuvės.

Metodas: aiškinamoji ir iliustracinė.

Pamokos tikslas: išmokti naudoti formatavimo operacijas kuriant tekstinį dokumentą.

Pamokos tikslai :

    Tema:

- formuoti idėją apie informacijos vizualizavimą tekstiniuose dokumentuose;

- supažindinti mokinius su sąrašais ir jų tipais;

- mokyti sudaryti ženklintus ir sunumeruotus sąrašus;

Supažindinti mokinius su lentelėmis;

Išmokite naudoti lenteles tekstiniuose dokumentuose.

    Metasubjektas :

- loginio mąstymo technikų formavimas;

- įgūdžių ir gebėjimų dirbti su sąrašais ir lentelėmis ugdymas;

- domėjimosi dalyku ugdymas, informacinė kultūra;

- UUD (asmeninio, reguliavimo, pažinimo) formavimas;

- ugdyti gebėjimą analizuoti ir apibendrinti, daryti išvadas, plėsti akiratį.

    Asmeninis :

ugdyti atkaklumą, savarankiškumą ir susidomėjimą dalyku;

Įskiepyti individualaus darbo įgūdžius;

Komunikacinio UUD kūrimas.

Įranga: projektorius, pristatymas „Informacijos vizualizavimas tekstiniuose dokumentuose“, PC, kortelės su praktiniais darbais, sąsiuvinis, vadovėlis.

Pamokos struktūra:

    Organizacinis etapas.

    Žinių atnaujinimas.

    Naujos medžiagos pristatymas.

    Pirminis konsolidavimas (praktinis darbas).

    Pamokos santrauka, refleksija.

Pamokos žingsneliai

Scenos užduotys

Mokytojų veikla

Studentų veikla

Susiformavo UUD

1.Organizacinis etapas.

Palankaus klimato klasėje kūrimas.

Sveikinu mokinius, patikrinu jų pasirengimą pamokai ir organizuoju vaikų dėmesį.

Mokytojai pasisveikina, patikrina, ar ant stalų yra mokomosios medžiagos, organizuoja savo darbo vietą.

Komunikacinis: planuoti edukacinį bendradarbiavimą su bendraamžiais.

Asmeninis: psichologinis mokinių pasirengimas pamokai, apsisprendimas.

2. Žinių atnaujinimas.

Pagrindinių žinių ir veiksmų metodų atnaujinimas. Pamokos temos ir tikslo formulavimas.

Ankstesnėse pamokose susipažinome su dviem formatavimo rūšimis: stiliumi ir tiesioginiu. Aš paprašiau jūsų parsinešti namo viską, kas susiję su formatavimu. Pradėkime nuo to, kas vis dėlto yra formatavimas?Vaikų atsakymas: jo registravimo procesas. Kokie du formatavimo būdai yra?Vaikų atsakymas: tiesioginis ir stilingas. Kam naudojamas tiesioginis formatavimas ir koks jo ypatumas?Vaikų atsakymas: taikomi savavališkiems simbolių fragmentams (simboliams, žodžiams, eilutėms, sakiniams) ir pastraipoms. Kam naudojamas stiliaus formatavimas ir jo ypatybės?Vaikų atsakymas: taikyti dideliems tekstams. Koks yra stiliaus formatavimo pranašumas, palyginti su tiesioginiu formatavimu?Vaikų atsakymas: taupo laiką, užtikrina dizaino vienodumą ir pan. Kokia yra popieriaus lapo orientacija?Vaikų atsakymas: knyga, peizažas. Koks tu puikus žmogus! Aišku, kad jie buvo išmokyti.

Šiandien pradedame pamokas nauja tema, bet pasakykite, kuris iš jų pats, ir kai kurie vaizdai, kuriuos matote skaidrėje, jums tai padės. Ir štai mano pagrindinis klausimas: kokią informaciją žmogus suvokia geriau? Tai yra, kokią informaciją mums lengviau suvokti? Kuriame iš jų kas bus? Atsakymas: kuriame yra sąrašai, diagramos, paveikslėliai. Kaip vadinasi tokia informacija, kurioje yra sąrašai, paveikslėliai, diagramos, lentelės? Tokios informacijos pavadinimas kilo iš žodžio „akys“. Vaikų atsakymas: vizualizuota informacija. Taigi kokia pamokos tema? Vaikų atsakymas: „Informacijos vizualizavimas tekstiniuose dokumentuose“.

Taip, atsiverskite sąsiuvinius, užsirašykite šiandienos datą, klasės darbą ir pamokos temą „Informacijos vizualizavimas tekstiniuose dokumentuose“(T, D).

Atsakykite į klausimus apie namų darbus.

Suformuluokite pamokos temą.

Veikimo principas. UUD: reglamentuojantis (probleminis mokomosios medžiagos pateikimas).

3. Naujos medžiagos pristatymas.

Yra žinoma, kad tekstinę informaciją žmogus suvokia geriau, jei ji yra vizualizuota – sutvarkyta sąrašų, lentelių, diagramų pavidalu, pateikiama iliustracijomis (nuotraukomis, brėžiniais, diagramomis). Šiuolaikinės teksto rengyklės suteikia vartotojams daug galimybių vizualizuoti informaciją sukurti dokumentai. Pirmiausia pažiūrėkime į taisąrašus . Užsirašykite sau paantraštę - „Sąrašai“(T, D).

Visų rūšių sąrašai dokumentuose sudaromi naudojant sąrašus. Šiuo atveju visi sąrašo elementai laikomi pastraipomis, suformatuotomis pagal vieną šabloną. Pagal projektavimo metodą jie skiriasisunumeruoti Irpažymėti sąrašus.

Sunumeruoto sąrašo elementai identifikuojami eilės numeriais, kurie gali būti rašomi arabiškais arba romėniškais skaitmenimis. Sąrašo elementai gali būti sunumeruoti ir su raidėmis – rusiškais arba lotyniškais. Sunumeruotas sąrašas dažniausiai naudojamas tais atvejais, kai svarbi prekių eiliškumas. Tokie sąrašai ypač dažnai naudojami apibūdinti veiksmų seką. Jūs reguliariai kuriate sunumeruotus sąrašus, pildydami kiekvienos dienos pamokų tvarkaraštį savo dienoraštyje.

Kai kuriate naujus, ištrinate arba perkeliate esamus sunumeruotus sąrašo elementus tekstų rengyklėje, visa sąrašo numeracija pasikeičia automatiškai.

1 pav. Sunumeruoto sąrašo pavyzdys

Elementaipažymėtas sąrašas nurodomas naudojant žymeklius. Vartotojas gali pasirinkti bet kurį kompiuterio abėcėlės simbolį ir net nedidelį grafinį vaizdą kaip žymeklį. Naudokite sąrašą su ženkleliais, kad pateiktumėte raktinius žodžius kiekvienos vadovėlio pastraipos pradžioje.


2 pav. Suženklinto sąrašo pavyzdys

Suženklintas sąrašas naudojamas tais atvejais, kai elementų tvarka jame nėra svarbi. Pavyzdžiui, sąrašo su ženkleliais forma galite sudaryti dalykų, kurių mokėsi 7 klasėje, sąrašą.

Pagal struktūrą jie skiriasivieno lygio Irkelių lygių sąrašus. Pirmiau aptartuose pavyzdžiuose pateikti sąrašai turi vieno lygio struktūrą. Sąrašas, kurio elementas pats yra sąrašas, vadinamas kelių lygių. Taigi jūsų informatikos vadovėlio turinys yra kelių lygių sąrašas. Sąrašai kuriami tekstų rengyklėje naudojant meniu juostos komandą arba formatavimo juostos mygtukus.

Užsirašykite tokią paantraštę – „Lentelės“(T, D).

Norint apibūdinti daugybę objektų, turinčių vienodus savybių rinkinius, dažniausiai naudojamos lentelės, susidedančios iš stulpelių (grafikų) ir eilučių. Puikiai žinote pamokų tvarkaraščio pateikimą lentelėje, autobusų, lėktuvų, traukinių ir pan. tvarkaraštis pateikiamas lentelės pavidalu.

Lentelėje pateikta informacija yra aiški, kompaktiška ir lengvai matoma. Lentelėje gali būti ne tik simboliai ir tekstas, bet ir keletas grafinių vaizdų. Pavyzdys lentoje.

Lentelę galite sukurti naudodami atitinkamą meniu elementą arba mygtuką įrankių juostoje, nurodydami reikiamą stulpelių ir eilučių skaičių; Kai kuriuose tekstų rengyklėse lentelę galima „nubraižyti“. Sukurtą lentelę galima redaguoti keičiant stulpelio plotį ir eilutės aukštį, pridedant ir naikinant stulpelius ir eilutes, sujungiant ir skaidant langelius. Informaciją į lentelę galite įvesti tokiu būdu: naudodami klaviatūrą, kopijuodami ir įklijuodami iš anksto paruoštus fragmentus.

Išvaizda Lenteles galite kurti patys, pasirinkdami langelių kraštinių tipą, plotį ir spalvą, langelių fono spalvą ir formatuodami langelių turinį.

Kaip jau sakiau, lentelėje gali būti ne tik tekstas, bet ir grafinis vaizdas. Paruoštus grafinius vaizdus galima redaguoti keičiant jų dydį, pagrindines spalvas, ryškumą ir kontrastą, sukant ir pan.

Daugelis tekstų rengyklės turi galimybę tiesiogiai kurti grafiniai vaizdai iš automatinių formų rinkinių. Taip pat galima sukurti spalvingus užrašus naudojant įmontuotus teksto efektus. Galite vizualizuoti lentelėje esančią skaitmeninę informaciją naudodami diagramas, įrankius, kurie taip pat yra teksto rengyklėse.

Tai yra visa teorija, kurios jums reikia norint vizualizuoti informaciją. Jūsų klausimai, ko nesuprantate? Gal dar ką nors reikia pakartoti? Mokytojas atsako į vaikų klausimus.

Dabar kviečiu atlikti praktinius darbus, kurių tikslas – išmokti sudaryti lenteles ir pritaikyti tekstui sunumeruotus ir ženklelius sužymėtus sąrašus.

Mokytojas atidžiai klausosi ir užsirašo svarbius dalykus.

Aptarkite lentelę.

Kognityvinis:

išgauti reikiamą informaciją iš to, ką pasakė mokytojas.

Reguliavimo:

planuoti savo veiklą sprendžiant duotąją problemą, stebint gautą rezultatą, koreguojant gautą rezultatą

Asmeninis:

lavinti dėmesį, regimąją ir klausomąją atmintį, gebėjimą savarankiškai vykdyti mokymosi veiklą.

4. Pirminis konsolidavimas (praktinis darbas).

Įgytą medžiagą sustiprinti praktiniu darbu.

Sėskim prie kompiuterių, o dabar aš jums išdalinsiu keletą praktinių darbų lapų. Jei turite klausimų, klauskite.

1 priedas (praktinis darbas).

Atlikti praktinius darbus kompiuteriu.

Kognityvinis:

pasirinkimas labiausiai veiksmingi būdai atliekantis praktinius darbus

Asmeninis:

ugdyti gebėjimą lenteles ir sąrašus realizuoti į tekstą.

5. Pamokos santrauka,

Apibendrindamas pamoką,

Vaikinai, apibendrinkime mūsų pamoką. Kas tau buvo naujo pamokoje? Ar turėjote sunkumų atliekant praktinį darbą? Ar klasėje išgirdote pakankamai teorinės medžiagos? Kokia buvo jūsų nuotaika prieš pamoką ir kokia buvo po pamokos?

Atsiverčiame dienoraščius ir užsirašome namų darbus - p. 168-172, studijuojame 4.4 pastraipą. Visi, visi yra laisvi! Viso gero!

Apibendrinkite pamoką ir atsakykite į klausimus.

Užsirašykite namų darbus.

Kognityvinis:

veiklos proceso ir rezultatų kontrolė ir vertinimas.

Asmeninis:

gebėjimas apibendrinti ir įvertinti savo darbą.

informacija apie namų darbus.

informacija apie namų darbus.



 


Skaityti:



Geriausių belaidžių ausinių įvertinimas

Geriausių belaidžių ausinių įvertinimas

Ar galima nebrangiai įsigyti universalių ausų? 3000 rublių – ar už tokius pinigus galima nusipirkti kokybiškų ausinių? Kaip paaiškėjo, taip. Ir kalba...

Pagrindinė mobiliojo įrenginio kamera dažniausiai yra užpakalinėje korpuso dalyje ir naudojama fotografuoti bei filmuoti

Pagrindinė mobiliojo įrenginio kamera dažniausiai yra užpakalinėje korpuso dalyje ir naudojama fotografuoti bei filmuoti

Atnaujinta planšetės versija su patobulintomis charakteristikomis ir dideliu autonomiškumu.Acer išmanieji telefonai retai lankomi...

Kaip persijungti į kitą operatorių išsaugant savo numerį

Kaip persijungti į kitą operatorių išsaugant savo numerį

Įstatymas dėl telefono numerio išsaugojimo, kai abonentas pereina prie kito mobiliojo ryšio operatoriaus, Rusijoje įsigaliojo gruodžio 1 d. Tačiau paaiškėjo, kad...

phableto apžvalga, brangi, bet labai kompetentinga

phableto apžvalga, brangi, bet labai kompetentinga

Apžvalga apie phablet, brangus, bet labai kompetentingas 2015-03-20 Esu vienintelis batsiuvys pasaulyje be batų, išmaniųjų telefonų apžvalgininkas be savo išmaniojo telefono....

tiekimo vaizdas RSS